ATV
Turkuvaz Medya Grubu içinde yer alan ve yıllardır hem Türkiye içinde aynı zamanda Avrupa’da yayın hayatına idame eden ATV kanalı, 4 Eylül 2013 tarihinde 16:9 geniş ekran sistemine de geçiş sağlamıştır. Genel merkezi Türkiye içerisinde yer almıştır. 90’lı yıllarda Turgut Özal devri ile devlet televizyon kanallarının özel sektöre açılımı sonucunda, 1993 senesinde Dinç alim tarafınca kurulan ATV, 2002 senesinde Ciner Grubu’na geçiş yapmıştır.
2007 ve 2013 seneleri arasında ise Çalık holding bünyesinde yayın yaşamına devam etmesi sağlanmıştır. 2007 senesinde meydana getirilen bir ihale sonucuna bakılırsa ise, hem ATV kanalı bununla birlikte Sabah gazetesi, bununla birlikte Çalık tüm ortaklık’in de sahibi olan Turkuvaz Medya Grubu’na satılmıştır. 10 seneyi aşkın senedir yayın yaşamına idame eden kanal için ATV izle aramaları içerisinde hem televizyon hem de internet yayını canlı olarak aynı anda sağlamaktadır.
Atv İçerisinde gösterilen Program Türleri
24 Nisan 2011 tarihinde HD gösterim kalitesine de geçiş yapması ile birlikte, yayın programlarında da çok farklı seçenekler sunmaya başlayan ATV, her yaştan ve her kesimden izleyiciye hitap edecek program ve diziler vermeye adım atmıştır. ATV canlı gösterim seçenekleri içinde günün her saati izlenebilecek çeşitli programlar mevcuttur. HD olarak gösterilen dizi içerikleri içinde Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Yeter, Kertenkele, Seviyor Sevmiyor, Kırgın Çiçekler ve Rengârenk adlı yayınlar mevcuttur.
Büyük bir izlenme oranına haiz olan bu diziler, yeni sezonda da devam edecektir. Spor kategorisinde bir klasik haline gelen Türkiye Süper Kupası ve Türkiye Kupası maç yayınlarını sunmaya da devam etmektedir. Dini programları ile de hizmet veren ATV, özellikle bayramlar ve ramazan döneminde Nihat Hatipoğlu’nun yayınları ile ekranlarda dini içerikler sağlar. Nihat Hatipoğlu Sorularınızı Cevaplıyor, Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru ve Nihat Hatipoğlu ile Kur’an ve Sünnet adlı programlar her sezonda gösterim akışı içinde verilmektedir.
Magazin kategorisinde Dizi adlı programın sunumu verilirken, yarışma kategorisinde de birçok program akış içerisinde gerçekleştirilmektedir. Kim Milyoner Olmak İster, Kazan Kazan, Yarı Yarıya ve Döndür Şansını maksimum izlenen yarışma programları arasında yer alıyor. Yaşam ve güncel alanlarında Esra Erol’da, Müge Anlı ile Tatlı Sert, Zahide ile Yetiş Hayata adlı yayınlar gündüz gösterim akışı içerisinde yer ediniyor.
Atv Haber yayını
12 Temmuz 1993 tarihinde gösterim yaşamına başlayan ATV Ana Haber Bülteni, 10 Ağustos 2009 tarihinden beri Cem Öğretir sunumu ile devam etmektedir. A Haber kanalı ile ortak yayın sağlanan ATV haberleri için, bugüne dek Ali Kırca’dan Fuat Kozluklu’ya kadar çok farklı adlar de sunuculuk görevinde bulunmuştur. Sabah, Takvim ve Fotomaç gazeteleri de, ATV kanalının sponsorluğunu devam ettirmektedir. Hem haber içerikleri hem de eğlence programları ile haftanın her günü ve günün her saati yayın hizmeti sunan ATV, yeni sürem için de farklı projelere imza atmıştır.